2023

20. 5. 2023

Ani letos nás počasí nezradilo. Naopak po dlouhé době pěkný teplý víkend připadl zrovna na naši závodní sobotu. Nic tedy nebránilo tradiční pohodové atmosféře. Pohodové samozřejmě jen do startu. Potom začal tvrdý boj o medaile. Tvrdý vnitřní boj, protože nakolik si každý závodník přitvrdí svůj výkon záleží jen na něm. Na čele závodu se hned od startu usadil loni bronzový Viktor Plavec, který každým rokem zrychluje. Minule ještě nestačil na svého strýce Vítka, ale letos ho hned na prvním kilometru uvařil a pak už jen nekompromisně dokončil na prvním místě (31:06). Vítka pak ještě předběhl Rudolf Jánošík z Vlašimi, který se nenechal strhnout k přepálenému začátku a rovnoměrným tempem doběhl na druhém místě celkově a ve své kategorii s přehledem zvítězil (32:19). V mladší kategorii tak zbylo místo na rodinných stupních vítězů na Petra Plavce (36:29)

Mezi ženami stejně přesvědčivě zvítězila Klára Krčilová z Mrače (39:12), následována s minutovým odstupem Evou Maštalkovou (40:33). Pouhých 15 vteřin později protnula cíl místní běžkyně Katka Kotrčová (40:48), která si tak odnesla medovou medaili za první místo ve starší kategorii. Třetí v mladší kategorii pak doběhla také místní Tereza Čermáková (41:44), která také jistě bude do dalších let jen zrychlovat.

V dětských kategoriích zbylo na všechny děti místo na bedně a za odměnu MEDaile, diplom a ještě odměny dle výběru.

Díky všem kdo se zúčastnili a těm kdo nám pomáhali za krásné sobotní dopoledne a poděkování patří také našim partnerům: